Община Плевен отличи европейския шампион Илия Илиев след рекорд в стрелбата
Местната власт в Плевен отдаде заслужено признание на един от най-успешните млади български спортисти. По време на редовното заседание на Общинския съвет бяха приветствани 15-годишният Илия Илиев – състезател на стрелкови клуб „ВИА“, и неговият треньор и председател на клуба Георги Георгиев.
Поводът за отличието е впечатляващото представяне на Илия на Европейското първенство по спортна стрелба в Осиек, Хърватия. Младият състезател завоюва два златни и един сребърен медал, а освен това постави и нов европейски рекорд в дисциплината „Скийт“ при юношите до 18 години.
Кметът на Община Плевен д-р Валентин Христов поздрави шампиона и неговия наставник за постигнатите успехи и връчи на Илия Илиев почетен плакет като знак на признателност за високите спортни постижения и достойното представяне на Плевен и България на международната сцена.
Поздравления към двамата отправи и председателят на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански, който им пожела здраве, постоянство и още много успехи, носещи престиж както на града, така и на страната.
Следващата голяма цел пред младия талант и неговия треньор е участието на Световното първенство по спортна стрелба в Италия. По думите на Георги Георгиев подготовката вече е в ход, като акцентът е поставен както върху физическата, така и върху психологическата готовност на състезателя.










































Коментари