Общинският съвет в Плевен прие нова наредба за обществения транспорт

Общинският съвет в Плевен прие Наредба за реда и условията за пътуване в обществения градски и междуселищен транспорт на територията на общината. Решението беше взето по време на редовното заседание на местния парламент, чийто дневен ред включваше общо 43 точки.

Вносител на предложението е председателят на Общинския съвет доц. д-р Иван Малкодански. Той подчерта, че досега в община Плевен не е съществувал специализиран нормативен акт, който изчерпателно да регламентира правата и задълженията на пътниците, условията за ползване на обществения транспорт, както и механизмите за контрол и санкциониране при нарушения.

Според мотивите към предложението липсата на подобна наредба е създавала предпоставки за различно тълкуване и прилагане на правилата, както и затруднения при осъществяването на контролната дейност. Очакванията са новата нормативна уредба да подобри организацията на обществения транспорт, да повиши безопасността на пътуващите и да улесни работата на контролните органи.

В началото на заседанието съветниците приеха и промени в предварително обявения дневен ред, след които точките за разглеждане останаха 43. Работата на местния парламент продължи с обсъждане на състоянието и ефективността на дирекция „Обществен ред и сигурност“ към Община Плевен.

По време на заседанието общинските съветници поздравиха и 15-годишния Илия Илиев за отличното му представяне на Европейското първенство по спортна стрелба, откъдето той се завърна с два златни и един сребърен медал. Младият спортист присъства заедно със своя треньор Георги Георгиев от стрелковия клуб „Виа“.

Във фоайето на сградата на Общинския съвет беше организиран и благотворителен базар за набиране на средства за изграждането на параклис в село Тученица.

Снимка: БТА

Споделете с приятелите си
Ако харесвате нашата медия, подкрепете ни

Коментари

Има 0 коментара за статията

Напишете коментар

За да добавяте коментари е необходимо да се впишете в системата
ВХОД