„Кайлъка“ става още по-привлекателен: Община Плевен инвестира в нови алеи, осветление, пейки и озеленяване
Община Плевен продължава последователната работа по поддръжката и модернизацията на парк „Кайлъка“ в участъка, който се стопанисва от местната администрация – от Моста в началото на парка до хотел „Кайлъка“.
Целта е подобряване на условията за отдих и създаване на още по-приветлива зелена среда за жителите и посетителите на града.
Вече е завършено обновяването на двете централни алеи в началото на парка. Изградена е модерна автоматизирана поливна система, която ще осигурява необходимата поддръжка на новозасадената растителност. Засадени са и млади чинари, които с развитието си ще допринесат за разширяването на зелените площи и подобряването на парковата атмосфера.
През летните месеци предстои изпълнението на нов етап от програмата за облагородяване. Планирано е обновяване на всички пешеходни алеи, оформяне и зацветяване на кръговите пространства, както и ремонт на дървените мостчета в района. Това съобщи заместник-кметът по „Териториално развитие“ Христо Кочев.
Сред предстоящите дейности е и изграждането на ново парково осветление. Осветителната мрежа ще обхване участъка от тенис кортовете до хотел „Кайлъка“, като осветление ще бъде монтирано и в зоните край реката. Така ще се подобри безопасността и ще се създадат по-добри условия за разходки и почивка през вечерните часове.
В обновените зелени пространства ще бъдат поставени нови пейки, които ще осигурят повече удобства за посетителите. След основното почистване тези терени вече са достъпни за гражданите, а в следващия етап е предвидено и цялостно почистване на речното корито.
Успоредно с инвестиционните дейности Община Плевен продължава регулярната поддръжка на парка чрез косене и обработване на тревните площи в стопанисваната от нея територия. Целта е „Кайлъка“ да се утвърди като още по-привлекателно място за спорт, разходка и отдих през всички сезони.










































Коментари